Verča Kalužová

Veronika Kalužová

Tento víkend vyrazil náš Slender You team na unikátní akci a to již 7. ročník jarního Jógového festivalu v Ostravě. Podle počasí už to byl prakticky letní festival, o to víc jsme užívali pohyb po trávě naboso a opalování se na sluníčku mezi workshopy. Co vám budeme povídat, užili jsme si to maximálně. Ještě dnes cítíme snad každý vlas na hlavě a svaly, o kterých už jsme pochybovali, jestli nějaké máme.

“Ještě dnes cítíme snad každý vlas na hlavě a svaly, o kterých už jsme pochybovali, jestli nějaké máme.”

Necháváme doznívat nádherné zážitky, které nám tyto čtyři dny nabídly. Meditace, ashtanga jóga, přednášky, světoví prezentéři, thai jóga masáže, raw food, výborná kávička a hlavně úžasní lidé. Celá akce byla navíc umocněna geniálním prostředím, a to Dolní oblastí Vítkovic. Čtyři našlapané sály jely od rána do večera.

Bylo nám jasné, že všechno stihnout nemůžeme a tak jsme nechali vlastní intuici, ať rozhodne, čeho se zúčastníme. Nejvíce nás oslovil Bruno Bartulič, brazilec, který nás odzbrojil svou mexickou vlnou břišních svalů a jak je důležité zapojovat core do asán a nejít za hranici vašich kloubů. Totálně jiný přístup k praktikování ashtanga jógy předvedl Dalibor Štědroňský. Doslova: “Yogamatky vyhoďte.” Na jeho lekcích se cvičí na zemi, nejlépe někdy na dekách, aby to pěkně klouzalo. Nechápali jsme nejdříve proč, ale po vyzkoušení zapojujete svaly úplně jinak a nespoléháte se na neklouzavou podložku, do které se prakticky můžete zavěsit. Nový pohled na thajské masáže umocnil na nedělním workshopu Mirek Sunkovský a jeho Thai jóga masáž.

Po celou dobu jsme měli možnost ochutnávat skvělé dobroty, ať už veggie nebo RAW. Ke káviččce pravidelně patřila naše oblíbená RAW makronka od AFRÓ. Velké díky patří organizátorům akce z Pranava jógy Ostrava.

Za team Slender You se těšíme na další ročník už teď.