Poledance

Zima je tady a se zkracujícím dnem přemýšlíte co dělat? Máme pro vás tip. Zalezte si s horkým čajem a začtěte se do našeho článku. Řeč bude o Poledance. Těžká dřina nebo brnkačka? Pro ženy nebo pro muže? Trendy záležitost nebo skvělý workout?

Více prozradí naše skvělá lektora Barbora (Baila) Vojkovská.

Poledance není už jen záležitost pro dámy, tajemství těžké dřiny u tyče odhalují v dnešní době už i muži. První dojem z tyče? Asi každý kdo jednou poledance vyzkoušel, první co ho napadlo, tak spálené nárty po šplhu na základní škole. Nemusíte se obávat, nikdo vás nebudu honit nahoru a dolů, ale na prvních lekcích se naučíte základní otočky, úchop tyče, správné postavení celého těla a věřte mi, že po první lekci ucítíte svaly, které jste už dávno mysleli že nemáte.

“Asi každý kdo jednou poledance vyzkoušel, první co ho napadlo, tak spálené nárty po šplhu na základní škole.”

Poledance není jenom tanec u tyče, jak si někteří lidé špatně vykládají. Jedná se o moderní taneční disciplínu na vertikální tyči, která snoubí jak prvky klasického tance – baletu, akrobacie, fitness, gymnastiky, tak také výrazového tance či kabaretu.

Mozoly, síla, endorfiny…

Rozhodně se nejedná o disciplínu pouze pro ženy, ačkoliv těch je zatím větší procento. Na své si už přišli muži, pro které už to není jenom krásné podívání se na ženy ladně tančících kolem tyče. I u nás ve studiu Slender You máme min dva muže, kteří dochází na pravidelné tréningy a jak sami říkají, je to velmi náročná gymnastika s tělem a velice si chválí především zpevnění zádových svalů a středu těla. Vzledem ke své rozmanitosti je to sport vhodný téměř pro každého. Nezáleží jestli je člověk velký, malý, nebo má nadváhu. S osobním přístupem lektora to jde vždy. Každý si v poledance najde to své místo.

Navíc je to velice vhodná sportovní průprava pro děti.

Jaké jsou největší výhody tohoto sportu?

  1. Kompletní zpevnění celého těla
  2. Posílení zejména zad, bříška a paží
  3. Zlepšení flexibility
  4. Formování postavy
  5. Zlepšení koordinace
  6. Pocit štěstí

 

Tak na co ještě čekáte? Zkus to, Poledance v Ostravě s osobním přístupem jedině u nás ve Slender You.