Michal Michalík

Michal Michalík

Rádi bychom vám touto formou přinesli rozhovory s nadějnými sportovci, našimi trenéry i maséry, kteří jsou nejen nám velkou inspirací. Jsme hrdí na to, že naše fitness studio v Ostravě může podporovat mladé sportovní naděje – lidi, kteří překračují své limity, milují pohyb, adrenalin, ale i psychickou pohodu. Dnes si můžete počíst o sportovci Michalu Michalíkovi, kterého nejčastěji potkáte na horských závodech, ale také u nás ve Slender you, kde nabírá energii.

1. Kdo je Michal Michalík? Zkus se charakterizovat jednou větou.
(smích) No, docela těžká otázka, ale asi bych řekl blázen v dobrém slova smyslu. Jsem člověk, který miluje sport, přírodu, hory a je pro každé dobrodružství.

2. Ví se o tobě, že si závodně sportoval. Jaký sport si dělal, jak dlouho, a kterou disciplínu?
Od základky jsem dělal atletiku, po nastoupení na sportovní gymnázium v Jablonci nad Nisou jsem začal hledat disciplínu, která by byla pro mě vhodná. Začal jsem dělat desetiboj a v tom jsem našel svoji specializaci – překážky 110 a 400 metrů. Svoji atletickou kariéru jsem ukončil po 10 letech.

Jsem člověk, který miluje sport, přírodu, hory a je pro každé dobrodružství..”

3. Jakému sportu se věnuješ teď nejvíce?
Momentálně jsem se zaměřil na běžecké závody typu v terénu, například horská výzva Beskydská sedmička a letos jsem vyzkoušel svůj první běžecký překážkový závod typu Spartan race nebo Mad race.

4. Proč běháš po horách?
Běhám po horách, protože je to pro mě forma určitého odpočinku a zároveň je to výborný trénink, nejen pro mě, ale i pro mé závody.

5. Účastníš se i nějakých závodů? Pokud ano, řekni nám o tvých úspěších.
Jak už jsem se zmínil, věnuji se závodům v terénu a letos jsem absolvoval horskou výzvu, kde jsem opět urval medaili: 1. místo Červenohorské sedlo 2018, 3. místo Pálava 2017 a další umístění v top 10.

6. Jakým způsobem regeneruješ?
Jelikož při mé práci je to docela časové složité, tak díky Slender you, kteří mě pomáhají a sponzorují, jsem schopen lépe regenerovat – infrasauna, posilovna, masážní stroj Rolletic, lymfodrenáž, masáže – a připravovat se na závody.

7. Máš nějaké zdravotní problémy?
Co se tyče zdravotních problémů, tak musím zaklepat, ale vyhýbají se mi.

8. Jaký tvůj denní režim?
Pracovní den začínám budíčkem v 5 ráno, posnídám a fičím do práce. Vracím se domů v podvečer. Tento rituál se opakuje 5dní v týdnu. Víkendy využívám naplno – snažím se je trávit na horách, rekreačně nebo tréninkově.

9. Máš nějakou speciální stravu, vyhýbáš se něčemu v jídle?
Jelikož mám během dne velký výdej energie, nemusím se v jídle omezovat, jím všechno, na co mám chuť. Když má člověk dostatek pohybu a vůle, zná své tělo, nepotřebuje žádný speciální jídelníček a diety.

10. Proč chodíš každou neděli na Lysou?
S kamarádem Koudym máme takovou tradici už několik let a zároveň si chodím vyčistit hlavu od všedních problémů a starostí.

11. Co bys vzkázal našim čtenářům?
Doporučuji navštívit rodinné fitness Slender you v Ostravě – každý si tam najde svoje, jak po sportovním využití, tak v příjemné relaxaci.

 

Děkujeme za rozhovor a teď už šup na značky! 🙂