thajské masáže Ostrava SLender you

Masáže

Dnešní článek je věnován masážím. Položte si otázku – byli jste někdy na masáži? Pokud ano, jaký jste z toho měli zážitek? Chtěli jste utéct? Byl masér nebo masérka moc silný, drtil vám kosti, nebo naopak jemný tak, že jste to skoro vůbec necítili?

Pokud můžete říct, že jste byli spokojeni, máte velké štěstí, jelikož jste narazili na člověka, který poslouchá svou intuici, dokáže se propojit skrze ruce s vaším tělem a přesně tlačit takovým způsobem, aby to byla masáž nastavená přímo vám na míru.

Masáž není o uvolnění fyzické bolesti, je to především práce s celým organismem, psychikou, tělesnou schránkou a každý masér by měl respektovat člověka jako jedince a masírovat tu danou osobu – ne jenom tělo jako kus masa. Já osobně jsem také už měla možnost vyzkoušet pár masáží a musím říct, že masírovat se naučí kdokoliv, ale práci s člověkem ne. Je to smutné, neboť masáží opravdu můžeme uvolnit hodně schovaných bloků, ale je to především o budování bezpečného prostředí na masérně a tím pádem i nastolení si důvěry.

“Masáž není o uvolnění fyzické bolesti, je to především práce s celým organismem, psychikou, tělesnou schránkou a každý masér by měl respektovat člověka jako jedince.”

Razím heslo, že každý dotek pomáhá a pokud necháte pracovat své ruce a vypnete hlavu, můžete z masáže udělat opravdu velký zážitek.

Nespěchejte…
Pokud chcete udělat dobrou masáž za 15 min, tak to rovnou odpískejte. Tělo a hlava se začnou zklidňovat právě nejdříve po 15 – 20 minutách, takže pokud byste po 15 min zahlásili „tak to je všechno“, s největší pravděpodobností už se od vás nikdo nenechá namasírovat. Optimální čas na zážitkovou masáž je kolem jedné hodiny.

Zde je pár rad, jak z masáže udělat zážitek:
1. Zajistěte teplo: i když je venku 30 stupňů, udržte v místnosti příjemně teplé prostředí, nahé masírované tělo přikryjte dekou, zkuste nahřát ručníky, jen nenechávejte tělo odkryté. Vždy si představte sebe, že jste na té druhé straně a jak byste se chtěli cítit vy.

2. Používejte celou sílu vašeho těla: nikdy nemasírujte jenom prsty, pokud si je nechcete odrovnat za 2 týdny, použijte lokty, celé dlaně, paže, zapřete se, lépe se vám bude pracovat a nebudete po masáži unavení.

3. Respektujte ticho: u masáže se snažte nemluvit, dopřejte sobě i masírovanému ticho a klid. Po celý den neustále mluvíme, voláme, něco řešíme – zkuste vypnout hlavu a to stejné dopřejte i masírovanému, uvidíte, jak vám bude vděčný.

4. Intuice: nechte pracovat svou intuici, pokud cítíte, že se na nějakém místě potřebujete zdržet déle, tak to z nějakého důvodu určitě bude, neřešte, proč to tak je, prostě je.

5. Přesah: zkuste masírovat za hranici lidského těla. Nerozumíte? Masáž nikdy nekončete uprostřed končetiny, na rameni, nebo v půlce zad – zkuste tahy protahovat, vytahovat jako byste napnuté a přetažené místo chtěli uvolnit a vytáhnout z těla ven z dlaní nebo z chodidel.
A teď už do praxe, hlavně se nebojte, pokud nepřicházíte se záměrem, že chcete dotyčnému ublížit, nic se nemůže stát. Masírujte s úctou a hlavně se tím bavte, vypněte hlavu a uvidíte, jaké zázraky se budou na stole dít. A pokud vám občas někdo usne, berte to jako největší pochvalu na vaše umění.

Také u nás v centru Ostravy se můžete přesvědčit, zda se řídíme těmito pravidly – čeká na vás thajská masáž, ale také olejová, reflexní či tlaková masáž. Pojďte na chvíli vypnout, odpočiňte si od každodenního stresu a nechte pracovat jen maséry. Nebudete litovat.